Eseménynaptár

VII.Egyéni Magyar Bajnokság
2019. December 08. , Vasárnap, 10:00 -  5:00
Találatok : 32

VII.Crokinole Magyar Bajnokság versenykiírása

 

A verseny neve: VII. Crokinole Magyar Bajnokság

Versenykategória: egyéni

Időpont: 2019.12.08 (vasárnap) 10h

Regisztráció: 09:00 – 09:30-ig (09:30 után nem fogadunk el regisztrációt!)

Rendező:Magyar Crokinole Szövetség

A verseny kiemelt támogatója: MOM Kulturális Központ 

A verseny támogatója: RIMÁR CROKINOLE MANUFAKTÚRA

Helyszín: MOM Kulturális Központ  (1124 Budapest, Csörsz u. 18)

Honlap:  www.momkult.hu

Megközelíthető: 110-es és a 212-es autóbusszal, Sirály utcai megálló; 61-es villamossal, Csörsz utcai megálló + 300m séta a MOM Plaza mögött

 

A bajnokságon csak a ranglistáról és a kvalifikációról bejutott 20 versenyző vehet részt, amennyiben a nevezési és a regisztrációs feltételeknek megfelelnek!

 

Nevezési határidő: 2019.11.17 (vasárnap) 24:00h

Nevezési díj: 3.000,-FT

A nevezési díjat, a nevezési határidőig kell befizetni!

A nevezést követően történő visszalépés esetén a nevezési díjat nem áll módunkban visszafizetni!

Nevezés: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Amennyiben az indulásra jogosult versenyző vagy versenyzők a határidőig nem neveznek, azt a későbbiekben már nem áll módunkban elfogadni!

 

Regisztráció a bajnokság napján: 09:00-09:30-ig

Aki a megjelölt időpontig nem jelenik meg, automatikusan törölte magát a döntőben való indulás jogától!

Tartalék játékosok: azok a versenyzők akik nem jutottak be a 20 fős döntőbe, de a visszalépések esetére tartalékként szerepelnek.

 

Díjazás:

- I.-III. helyezett; egyedi díj + oklevél

- IV.-VI. helyezett; oklevél

 

Különdíjak: egyedi oklevél

- Legjobb újonc versenyző (aki első alkalommal vesz részt az Egyéni Magyar Bajnokságon)  

- Legjobb junior versenyző (15 év alatti versenyzők)

- Legtöbb 20-as találatot elért junior versenyző (az alapszakasz alapján)

- Legjobb női versenyző

- Legtöbb 20-as találatot elért versenyző (az alapszakasz alapján)

  

A bajnokság alapszakaszának lebonyolítása a klasszikus versenyrendszer alapján történik:

- 8 korong játékosonként

- 1 játszma 4 körből áll (4*8 lövés/játékos)

- körönkénti pontozás (győztes 2p; vesztes 0p; döntetlen 1p)

- továbbjutásnál, pontegyenlőség esetén a 20-as találatok száma dönt

- a 20-as találatok egyenlősége esetén, az egymás elleni játszma eredménye a döntő

- amennyiben ott is egyenlőség áll fenn, szétlövésre kerül sor (felváltva 8-8 koronggal lőnek és aki több 20-as találatot szerez, az lesz a továbbjutó)

 

Alapszakasz:

Körbejátszás, mindenki játszik mindenkivel egy játszmát a klasszikus versenyszabályok szerint.

 

Időlimit az alapszakaszban: 10 perc/játszma

Amennyiben a 10. perc lejárta után még nem játszották le az egész játszmát, az adott helyzetet kell lepontozni azonos számú lövésszám mellett. Amennyiben ez az idő lejártakor ez nem áll fenn, a kevesebb lövésszámmal rendelkező játékos még lőhet egyet. 

 

Négyes elődöntő (nincs időlimit): a játszmák a 9. pont megszerzéséig tartanak.

Az alapszakasz legjobb négy játékosa jut tovább az elődöntőbe.

1. helyezett játszik a 4. helyezettel

2. helyezett játszik a 3. helyezettel

 

Bronzjátszma (nincs időlimit): a 11. pont megszerzéséig tart.

Az elődöntők vesztesei játszanak a 3. helyezésért.

Döntő (nincs időlimit): a játszma a 11. pont megszerzéséig tart.

Az elődöntők győztesei játszanak a bajnoki címért.

 

Tervezett program:

- 08:45-09:30          regisztráció (09:30 UTÁN  REGISZTRÁCIÓT MÁR NEM FOGADUNK EL!)

- 08:45-09:40          bemelegítés

- 09:45                    megnyitó + sorsolás

- 10:00                    alapszakasz 1. kör (5 játszmája)

- 11:00                    szünet

- 11:15                    alapszakasz 2. kör (5 játszma)

- 12:15                    ebédszünet

- 13:00                    alapszakasz 3. kör (5 játszma)

- 14.00                    szünet

- 14:15                    alapszakasz 4. kör (4 játszma)

- 15:00                    szünet, teremrendezés

- 15:15                    elődöntők

- 15:45                    szünet, teremrendezés

- 16:00                    bronzjátszma

- 16:30                    döntő

- 17:00                    eredményhirdetés és a bajnokság bezárása

 

Amennyiben további információra lenne szükséged, vedd fel velünk a kapcsolatot!